Hayatını Polis Kurtardı

Adana’da havaların soğuması ile birlikte sokakta yaşayan ve donma riski altında olan kimsesiz ve düşkünlere polis, ‘devletin şefkat eli’ni uzattı. Sokaktan topladığı kimsesiz ve düşkünler, önce sağlık kontrolünden geçirildi, sonrasında...

12 Aralık 2013 Perşembe 23:51
Bu haber 127 kez okundu
Hayatını Polis Kurtardı
Adana’da havaların soğuması ile birlikte sokakta yaşayan ve donma riski altında olan kimsesiz ve düşkünlere polis, ‘devletin şefkat eli’ni uzattı. Sokaktan topladığı kimsesiz ve düşkünler, önce sağlık kontrolünden geçirildi, sonrasında da Adana Valiliği ile anlaşması olan 2 ayrı otele yerleştirildi.

Adana Valiliği’nin koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce ortaklaşa yürütülen çalışma; merkez ilçeler Seyhan, Yüreğir, Toroslar ve Sarıçam’da toplam 500 polisin katılımı ile gerçekleştirildi. Kent genelindeki park ve bahçelerin yanı sıra köprü altları ve banka ATM’lerinde arama yapıldı.

SURİYELİ AİLE DE SOKAKTA

Polis, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan, ancak çadır kentlerde kalmak yerine Adana’da eşi ile sokakta yaşamak zorunda kalan bir aileye de ulaştı. Suriyeli karı-koca, polisi karşılarında görünce kısa süreli bir şok yaşarken, polis Arapça bilmediği için söz konusu çiftle Arapça bilen bir başka polis memurunun aracılığı ile telefonla anlaştı.

Ekipler, ulaştıkları kimsesiz ve düşkünleri, polis aracına bindirip, Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hizmet binasına getirerek, burada kimlik sorgulamalarını yapıp, gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirdi. Sağlık sorunu olanlar için de sağlık ekipleri tarama yaptı.

“ALLAH POLİSTEN RAZI OLSUN”

Abdurrahman Ateş adlı bir vatandaş ise, yaklaşık 2 aydan bu yana sokakta yaşadığını, gidecek hiçbir yeri olmadığını ifade etti. Bir gazetecinin “Polisi karşınızda görünce şaşırdınız mı?” şeklindeki sorusuna da Ateş, “Neden şaşırayım ki. Aksine mutlu oldum. Elimden tutup, bana yardım ettiler. Burada sıcak çayımı verip, karnımı doyurdular. Aylar sonra ilk defa biri benimle ilgilendi. Allah polislerden razı olsun” dedi.

Abdurrahman Ateş, sağ ayak baş parmağındaki sorun nedeniyle yapılan muayenesinin ardından, sedyeye alınarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çalışma kapsamında ulaşılan kimsesiz ve düşkünler otele yerleştirilirken, söz konusu uygulamanın da ay boyunca devam edeceği bilgisi verildi.

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
Arşiv