Suriyeli sayısı 1,5 milyonu bulabilir

BMMYK Türkiye Temsilcisi Batchelor, gelecek yıl Türkiyedeki Suriyeli sığınmacı sayısının 1,5 milyonu bulabileceğini belirtti Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Kurulu (BMMYK) Temsilcisi Carol Batchelor, gelecek yıl Türkiyedeki Suriyeli mülteci sayısının 1,5 milyonu bulacağını düşündüklerini söyledi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve BMMYK tarafından hazırlanan \"6. Suriye Bölgesel Müdahale Planı\" basın mensuplarıyla paylaşıldı. Konuya ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan BMMYK Temsilcisi Batchelor, planın bu sabah BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres tarafından Cenevrede açıklandığını hatırlattı. Suriyedeki durumun kötüye gittiğini ve hem Suriye içindeki hem de komşu ülkelerde mülteci ...

17 Aralık 2013 Salı 12:58
Bu haber 58 kez okundu
Suriyeli sayısı 1,5 milyonu bulabilir

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Kurulu (BMMYK) Temsilcisi Carol Batchelor, gelecek yıl Türkiyedeki Suriyeli mülteci sayısının 1,5 milyonu bulacağını düşündüklerini söyledi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve BMMYK tarafından hazırlanan \"6. Suriye Bölgesel Müdahale Planı\" basın mensuplarıyla paylaşıldı. Konuya ilişkin düzenlenen toplantıda konuşan BMMYK Temsilcisi Batchelor, planın bu sabah BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres tarafından Cenevre’de açıklandığını hatırlattı.

Suriye’deki durumun kötüye gittiğini ve hem Suriye içindeki hem de komşu ülkelerde mülteci durumundaki Suriyeliler için yardıma ihtiyaç olduğunu vurgulayan Batchelor, krize ilişkin yeni bir boyutun da Suriyelileri barındıran komşu ülkelerin yardıma ihtiyaç duyması olduğunu söyledi.

Gelecek yıla ilişkin ihtiyaçların geçen 2,5 yıla göre daha çok artacağını belirten Batchelor, 2014 yılının sonunda Suriyeli mülteci sayısının dünya genelinde 4,1 milyonu bulabileceği ve Suriyelilerin yüzde 75’inin yerlerinden edilebileceğini ifade etti. Batchelor, \"Bu gerçekten bir trajedi. Suriyede nüfusun çoğu yerlerinden edilecek. Bu nedenle BMden 2,3 milyar doları Suriyenin içi, 4,4 milyar doları komşu ülkelerdeki Suriyeliler için olmak üzere toplam 6,5 milyar dolar kaynak istedik. Çok güçlü bir uluslararası insani yardıma ihtiyaç duymaktayız\" diye konuştu.  

Paging.create(2, 1);

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
Arşiv