Sakem’de Cnc Makine Operatörlüğü Kursu Başladı

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ), tarafından ahşap oymacılığı ve hediyelik eşya yapımında kullanılan CNC makine eğitimine başladı.Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa açılan kursa 20’nin üzerinde bayan ve erkek katılırken,...

26 Aralık 2013 Perşembe 17:24
Bu haber 75 kez okundu
Sakem’de Cnc Makine Operatörlüğü Kursu Başladı
Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ), tarafından ahşap oymacılığı ve hediyelik eşya yapımında kullanılan CNC makine eğitimine başladı.

Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa açılan kursa 20’nin üzerinde bayan ve erkek katılırken, Mobilya-Dekorasyon Bölümü Öğretmeni Vahit Erdem tarafından verilen kursların yaklaşık 4 ay süreceği öğrenildi. 4 ay süresince CNC makinesinin kullanımı ve hediyelik eşya yapımı ile ilgili dersler alacak kursiyerlere kurs bitiminde sertifika verilecek.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, SAKEM’in 60’ın üzerinde üzerinde değişik branşta kurs ile özellikle Safranbolulu bayanlara yeni birer meslek sahibi olmalarını sağlarken diğer yandan da hem aile bütçesine katkı sağladığını söyledi.

Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa pek çok çalışma yapıldığını da ifade eden Başkan Aksoy, CNC Makine Operatörlüğü kursunun da bunlardan birisi olduğunu, kursiyerlerin bu alanda da çok başarılı işler çıkaracaklarına inandığını belirtti.

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
Arşiv