İzmit Belediyesi Fidan Dağıtımına Başladı

Çevreye duyarlılığı ile herkesin takdirini kazanan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın 10 yılda 250 bin fidan hedefi ile başlattığı “Yeşil Bir İzmit İçin Bir Dikili Ağacın Olsun” kampanyası hızla devam ediyor.İzmit Belediyesi’nin...

25 Aralık 2013 Çarşamba 11:58
Bu haber 81 kez okundu
İzmit Belediyesi Fidan Dağıtımına Başladı
Çevreye duyarlılığı ile herkesin takdirini kazanan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın 10 yılda 250 bin fidan hedefi ile başlattığı “Yeşil Bir İzmit İçin Bir Dikili Ağacın Olsun” kampanyası hızla devam ediyor.

İzmit Belediyesi’nin kentin 11 ayrı noktasında 31 Aralık tarihine kadar vatandaşlara 20 bin adet çam fidanı dağıtacağı kampanyanın ilk dağıtımı Belsa önünde İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın katılımı ile gerçekleşti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği fidan dağıtım töreninde projeye verdiği önemi dile getiren Başkan Doğan, “ Hedefimiz yeşil bir çevre, yeşil bir İzmit. Bu hayal değil. Bu gerçek olacak” dedi.

Başkan Doğan, “Yeşil Bir İzmit İçin Bir Dikili Ağacın Olsun kampanyasını başlattık. Halkımızın ilgisi bizleri sevindirdi. İzmit’i, ülkemizi ve dünyayı çocuklara aldığımızdan daha güzel teslim etmek zorundayız. Hafta boyunca İzmit genelinde 20 bin fidan dağıtacağız. İçinde bilgilendirici broşür olan bu fidanları çocuklarınızla birlikte dikmenizi istiyorum. Bu projeyi her yıl sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıllarda daha güzel, daha yeşil bir İzmit olacak. Şehir estetiği çalışmalarımızı çevre çalışmalarımızla birlikte şekillendiriyoruz. Her yıl daha fazla fidan dikeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında yemyeşil bir İzmit. Fidanlarımız ve projemiz İzmit’imize ve halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Belirlenen program çerçevesinde 25-31 Aralık tarihleri arasında Belsa, Cumhuriyet Parkı, Fevziye Parkı, Üçyol meydan, Arasta Park, Kuruçeşme Meydan, Alikahya, Akmeşe, Carrefour, NCity ve Outlet Center’da fidan dağıtımları yapılacağını dile getiren yetkililer İzmit Belediyesi tarafından 30 Aralık Pazartesi günü Arızlı Ağaköy'de de yanan orman alanına yaklaşık 5 bin adet fidan dikiminin yapılacağı bildirdiler.

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
Arşiv