Salihli Koruma Kurulu, 2. Kez Toplandı

Salihli ilçesinde Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında koruma kurulu Salihli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz başkanlığında ikinci kez toplandı.Durasıllı Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirilen toplantıda suçtan zarar görmüş...

25 Ekim 2013 Cuma 14:46
Bu haber 89 kez okundu
Salihli Koruma Kurulu, 2. Kez Toplandı
Salihli ilçesinde Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında koruma kurulu Salihli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz başkanlığında ikinci kez toplandı.

Durasıllı Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirilen toplantıda suçtan zarar görmüş mağdurlar veya cezaevinde denetim serbestliğe tabi olarak tahliye olan şahıslar için ısı ve ses yalıtımcısı yetiştirme kursu açılması ve projenin detayları görüşüldü.

2014 yılının yaz döneminde başlaması planlanan projenin 592 saat süreceği ve projeyi Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı’nın sekreterya hizmetlerini yürüten Salihli Denetimli serbestlik Müdürlüğü, ilçe Milli Eğitim ve Salihli İş-Kur Müdürlüklerinin yürüteceği ifade edildi.

Kurulun her ay farklı bir kurumda toplanacağını ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, “Bugünde kurulumuzla birlikte Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan hükümlülerin nasıl bir yerde kaldıklarını görmemiz açısından toplantıyı burada yapıyoruz. Salihli adliyemiz Türkiye’deki birçok ilden daha fazla önem taşıyan bir adliye konumunda. Bizlerde elimizden geldiği kadarıyla sizlerle birlikte bir araya gelerek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 2014 yılında yapımı tamamlanması planlanan cezaevi ile birlikte hem fiziki koşullar hem de sosyal çalışmalarımız artacak. Basınımızın yapmış olduğu haberler ile halktan olumlu tepkiler alıyoruz. Burada yanlış veya eksik bir şey yapılıyorsa mutlaka söylemeliyiz. Özellikle kurulumuzda bulunan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri halkımızla daha iç içeler ve halkın bizlere bakış açılarını en iyi onlar bilirler” dedi.

Konuşmanın ardından Yavuz, bazı kurul üyeleri ile masa tenisi oynadı. Yavuz, bir sonraki toplantının 28 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de Salihli Ticaret Borsası toplantı salonunda yapılacağını söyledi.

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
Arşiv