Kaymakam Şahin’den Öğrencilere Mesleki Eğitim Dersi

Muş’un Varto Kaymakamı Tahir Şahin, Hürriyet Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencilerine ders verdi.Varto ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde bulunan ve 650 öğrencisi olan Hürriyet Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Varto Kaymakamı...

02 Ocak 2014 Perşembe 14:29
Bu haber 79 kez okundu
Kaymakam Şahin’den Öğrencilere Mesleki Eğitim Dersi
Muş’un Varto Kaymakamı Tahir Şahin, Hürriyet Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencilerine ders verdi.

Varto ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde bulunan ve 650 öğrencisi olan Hürriyet Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Varto Kaymakamı Tahir Şahin, ‘Mesleki Eğitim’ dersine girdi. Öğrencilere nasihatlerde bulunarak kendilerine öz güvenlerinin olması halinde başaramayacakları bir konunun olmadığını belirtti.

Dersin sonunda açıklamalarda bulunan Kaymakam Şahin, “Öğrencilerimizin soruları üzerine nerede hangi ilçelerde görev yaptığımı ve mesleğimle ilgili kendilerine bilgi verdim. Hz. Ömer’in ‘Fırat'ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa, bundan kendimizi mesul biliriz’ der. Bizde ondan dolayı kendimizi mesul biliriz. Birinin başına bir şey gelirse, o ciddi anlamda bizi çok rahatsız eder. Mesleğe başladığımdan en büyük korkum buydu. Bilmeden, görmeden ulaşamadığımız birileri olur da onların hayatları olumsuz etkilenirse ve biz buna çare bulamazsak, vicdanım çok ciddi anlamda yara alır. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ama hala da korkuyoruz, zordur” dedi.

Hürriyet Ortaokulu Müdürü Umut Murat Akdemir ise, Kaymakam Şahin’in okullarında eğitim vermesinden dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirtti.

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
Arşiv